Absentas

Istorija

Absentas prancūzų literatūroje vadinamas La Fee VerteŽalioji Fėja. Šis alkoholinis gėrimas yra ypatingas ne tik savo chemine sudėtimi, stiprumu ar menamu haliucinogeniniu poveikiu, bet ir istorija, kuri prasidėjo XVIII amžiuje. Ir nors pirmieji absentą užpatentavo prancūzai, manoma, kad absento gėrimo ritualas buvo atvežtas iš Alžyro, kur vykdydami karinę užduotį prancūzų kareiviai pastebėjo, jog musulmonai geria absentą, maišydami jį su vandeniu. Nors alkoholio vartojimą griežtai draudė Koranas, tačiau jie teisinosi, jog sumaišytas su vandeniu absentas nusidažo balta spalva ir net pats Alachas negali atskirti jo nuo arbatos, pagardintos pienu. Kareiviai šį gėrimo būdą atsivežė į Prancūziją. Ilgainiui absentas tapo rafinuotu aukštos klasės gėrimu, kuriam buvo sukurtos prabangios taurės ir sidabriniai šaukšteliai.  
 
Įdomu... XIX a. pabaigoje absentas buvo populiariausias alkoholinis gėrimas Prancūzijoje, tačiau dėl stipraus poveikio – uždraustas. Draudimas atstatytas tik prieš 50 metų!
Įdomu... Svarbiausia šio gėrimo sudėtinė dalis yra pelynas, kuris medicinos tikslais buvo vartojamas dar senovės Egipte. Pelyno eterinio aliejaus sudėtyje yra tujono, kuris ir iššaukia haliucinacijas...
 
 
Absento spalva - nuostabiai žalia. Jo pilna stiklinė - labai poetiškas vaizdas. Kuo gi absentas skiriasi nuo saulėlydžio?                                                                                                                                
                                                                 (O. Vaildas, rašytojas)
Atstovaujami prekiniai ženklai
Mionetto
Henkell
Status
13
Finsky
Didikų
05
08
Dubliner
11
16
12
Luna Argenta
18
35 South
02
09
17
01
15
Drapier