Tekila

Istorija

Tekila – pirmasis distiliuotas alkoholinis gėrimas Šiaurės Amerkoje. Tekilos istorija prasidėjo daugiau kaip prieš tūkstantį metų, gerai išsivysčiusiose Meksikos kultūrose. Iš fermentuotų agavų sulčių buvo gaminamas saldus alkoholinis gėrimas pulkė, kurį galėję ragauti tik šventikai ir karaliai. XVI amžiuje, atvykę Ispanijos kolonistai, patobulino pulkės skonį ir pavertė ją tekila.
Tekilos pavadinimas kilęs nuo Tequila miesto Meksikoje, Chalisko valstijoje. Paprastai tekila yra 35-55% alkoholio tūrio. Tekilos sudėtyje agavos turi būti ne mažiau 51%, likusią dalį paprastai sudaro kukurūzai ar cukranendrės.
 
Legenda. Viena iš Meksikos legendų byloja, jog tekila atsirado žaibui trenkus į agavų lauką. Perkūno trenksmas išplėšė iš agavos šerdį ir ši – užsiliepsnojo. Sukrėsti žmonės pastebėjo, jog iš augalo sunkiasi kvapnus nektaras, kurį ėmė ragauti su pagarba ir nuolankumu, manydami, kad tai – Dievo dovana.
 
Ritualas. Tradicinis tekilos gėrimo ritualas – žiupsnelis druskos, skiltelė citrinos ir ugningas tekilos gurkšnis – kiekvienoje šalyje yra šiek tiek patobulinamas. Štai Vokietijoje – paplitęs tekilos gėrimas su cinamonu ir apelsinu. Australijoje – vietoj citrinos užsigeriama ananasų sultimis, o pačioje Meksikoje tekila geriama užsigeriant sangrita – pomidorų, pipirų ir apelsinų sulčių kokteiliu.
 
 
Mitas... Tekila kadaise buvo daroma iš kaktusų. Netiesa!
 
Įdomu...  Pats populiariausias kokteilis su tekila – Margarita, gimęs apie 1950-uosius metus. Tai gaivus ir kvapus kokteilis su druskos apvadėliu. Yra daug istorijų, kaip buvo sukurtas kokteilis, ir nors jos visos skirtingos, tačiau kiekvienos istorijos centre – žavinga ilgaplaukė mergina, gaivi ir meili, jai neatispyrė nei vienas vyras. Tokia jau ta Margarita...
 
Vienas stiklas tekilos, antras stiklas tekilos, trys stiklai tekilos – grindys...
(George Carlin, komikas)
 
Kompiuteris, kaip ir visi kiti žmogaus išradimai, tik apsunkina gyvenimą. Tai netaikoma tik ginklams ir tekilai.
(Mitch Ratliffe, žurnalistas)
 
Atstovaujami prekiniai ženklai
Mionetto
Henkell
Status
13
Finsky
Didikų
05
08
Dubliner
11
16
12
Luna Argenta
18
35 South
02
09
17
01
15
Drapier